JAK SI POPSAT KOŘENKY

popisky

 

Na tenhle nápad mě přivedla kamarádka, která mě o vytvoření popisků poprosila. Jedná se o samolepky z tabulové fólie, na které píšete popisky tekutou křídou. Je to vlastně geniální nápad! Nalepíte si je na sklenici nebo na krabici a popíšete. Když se pak rozhodnete dát do nádoby něco jiného, jednoduše vodou smyjete nápis a nadepíšete jinak! Žádné přelepování! Navíc křída nešpiní, jen tak ji nesetřete jako obyčejnou křídu. Takže hurá do toho.

Co k výrobě popisků potřebujete

  • Tabulovou fólii – metr za 140 Kč 
  • Tekutou křídu – koupíte v papírnictví, cca 60 Kč. Jen si dejte pozor, aby byla tenká a dobře se s ní psalo. Jsou i tlusté na výlohy a sklo 
  • Řezací plotr, já mám tenhle

Postup jak si vyrobit vlastní popisky

1.Vyberte si tvar, který na své popisky chcete. Kamarádka si přála bubliny jako v komiksech. V Silhouette studiu (podrobnosti o programu v návodu Recyklace vlastních kostekjsou zdarma v knihovně, takže to bylo velmi jednoduché. Zmenšila jsem je na požadovanou velikost a dala jich co nejvíce na stránku. Před řezáním si určitě dejte zkušební řez. Tabulová fólie z ForArt je hrubší a tak je dobré to vyzkoušet.

popisky

2.Vyhodíme přebytečnou fólii a máme hotovo! Pokud jsou popisky velké ani nebudeme potřebovat přenosovou fólii. Pokud máte složitější tvar nebo jen chcete být přesní, použijte přenosovou fólii. Přilepíme přenosovou fólii. Mějte jí vždy o něco větší než je to, co chcete přilepit, aby se vám dobře pracovalo. Po upotřebení ji vraťte zase zpátky na podkladový papír, lze totiž použít i vícekrát!

3.Nalepte na nádobu a nadepište tekutou křídou.

popisky

Vaše originální věčné popisky kořenek jsou hotové!

popisky

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..