ZÁVĚSNÉ BAREVNÉ KULIČKY

papirove kulicky

Dnes mám pro vás návod na výrobu krásných závěsných barevných kuliček, které oživí každý prostor. Na nápad mě přivedla moje kamarádka Julie, která hledala něco na zavěšení nad dětskou postýlku, ale nechtěla klasické dětské motivy. Něco, co bude bavit i ji,a bude se to hodit do celého konceptu jejího bytu.

Co k výrobě kuliček potřebujete

  • Barevné papíry, vyšší gramáž
  • Klacík – je třeba najít co nejčlenitější, nejzajímavější a docela subtilní. A zbavit ho kůry nožem.
  • Barevné nitě
  • Řezací plotr nebo skalpel

Postup jak vyrobit závěsné kuličky

Nejdříve si připravíte kuličky v Silhouette studiu (pokud chcete poslat již hotové, napište mi do komentáře, ráda pošlu). Podrobnosti o programu v návodu Recyklace vlastních kostek. Různě jsem měnila velikosti kuliček od 2,5 do 4 cm.

papirove kulicky

papirove kulicky

Kulička se skládá z pěti dílů, které do sebe krásně zapadají. Použila jsem dva odstíny jedné barvy na jednu kuličku. Takže při řezu všech dílků z každé barvy jsou to dva stejné exempláře. Když máte vyřezáno, složte k sobě nejdříve dva stejné velké díly, pak třetí s jedním průřezem a naposledy půl kolečka.

papirove gulicky

papirove kulicky

Barevné nitě k zavěšení můžete přidat až na konec. Nit krásně zapadne do průřezu, takže se pak kulička ni nehne a krásně drží v pevném tvaru. Různě zavazujte na klacík dle vlastní fantazie 🙂

papirove kulicky

 

 

9 thoughts on “ZÁVĚSNÉ BAREVNÉ KULIČKY

    1. Využití je určitě široké, na stromeček určitě 🙂 Posílám, Jitka

  1. Super nápad, sice je jaro, ale já v tom taky vidím vánoční ozdoby. Prosím o zaslání 🙂

  2. Dobry vecer, listuju Vasimi napady a tohle mi prijde dokonale pro zacetecnika s Cameo. Mohla bych Vas poprosit o zaslani sablony na Ka.tkarovenska@gmail.com ? Jeste nekde sehnat pekne papiry 🙂 a jde se rezat. Dekuji

Comments are closed.