DÁRKOVÁ KRABIČKA S KVĚTY

Přemýšleli jste někdy nad tím, že by se Vám hodila krabička, ale žádnou doma nemáte? Já Vám dnes ukážu, jak si takový dárkový box udělat. Blíží se 1. Máj, lásky čas, tak by se Vám tento nápad mohl hodit. 😊🌺

Co budeme potřebovat?

plotr

barevné papíry (dvě gramáže papíru), jednu použijeme na krabičku a druhou na květy

– lepidlo

– fólii *libovolné

– jmenovka (Tedi) *libovolné

Prvním krokem je udělat si nějakou představu o krabičce jako takové. Já si vybrala snad ten nejjednodušší typ. Tato se pouze slepí z jedné strany a poskládá.
Jelikož se krabicím věnuji i mimo blog, pracovat s tímto nápadem pro mě nebylo náročné. 🤗

Vzala jsem si papír s větší gramáží (rozhodně nepoužívejte klasický kancelářský), přilepila na podložku a pustila do plotru. Návrh jsem si otevřela v programu, kde jsem nejprve potřebovala do papíru naznačit veškerá zahnutí krabičky. Tato zahnutí nám pomohou dobře ohnout papír a lépe s krabicí pracovat. Nezapomeňte, že rýhování děláme speciálním nástrojem.
Jakmile máme vše, tak vyměníme na nůž a vyřežeme. Krabičku stačí slepit, ohnout a máme hotovo! 🤩

Dále si připravíme barevné papíry, které jsme si zvolili. Na design storu jsem si vybrala květiny, které jsem pouze vyřezala, zatočila a přilepila. Chtěla jsem vytvořit v krabičce takové 3D květy a aby držely, přilepila jsem je ještě na kus tvrdšího papíru. Nechala jsem zaschnout a vložila do krabičky.

Na jmenovky jsem chtěla původně text vyřezat, to jsem si ale rozmyslela a zvolila jsem ručně psanou variantu. Je to takové osobnější, ale vše záleží na Vás. Dárek je to ručně dělaný a ten vždy vykouzlí úsměv. 

Vyzkoušíte? Rozhodně bych se toho nebála. 😊

Klára