SKLÁDAČKA

Vítám Vás u další inspirace na tvoření. Dneska jsem si připravila takovou velmi jednoduchou hru, která je hlavně pro děti. Ve výsledku jde o to, že skládáním dřívek nám vznikne obrázek. Záleží pro jakou věkovou kategorii budete tvořit, proto lze vybírat od jednoduchých motivů až po ty složitější.😊

Co budeme potřebovat?

plotr

barevné fólie

přenosovou fólii

– dřívka (Tedi)

– nůž

V Tedi jsem si pořídila taková placatá dřívka. Původně jsem chtěla obrázek vytisknout, ale nakonec jsem zvolila cestu pouze barevných fólií. Připravila jsem si různé barvy, ať to je zábavnější a veselejší.

Velikost grafiky jsem si vždy naměřila, aby mi vyšla akorát na dřevo. Jakmile jsem si zvolila obrázky, pustila jsem se do řezání.

Když máme vše vyřezáno, přesuneme se na separování přebytečné fólie. Zda si v Silhouette programu vše nastavíte správně, separace je pak hračka.

Zda máte hotovo, přesuneme se na nalepení přenosové fólie. Používám běžnou, zde není třeba využívat fólii s větší lepivostí.😊

Dřívka si srovnám (případně slepím lepicí páskou) a nalepíme vybraný motiv. Toto uděláme u všech obrázků, které jsme si vyřezali.

Teď je důležitý krok. Vezmeme si odlamovací nůž (či jiný) a v mezerách prořízneme. Přenosovou fólií sundáme až potom. Na manipulaci je to jednodušší.

Takže zda jsme poslední krok zvládli, máme hotovo!

Myslím, že je to super nápad na hru, případně může sloužit i jako učící pomůcka.👍

Jak se Vám tento nápad líbí? 😊

Klára